Atver
Ziņas
Jautājiet
Kontakti
Produkti

Zīdaiņu koliku ārstēšana

Neskatoties uz 40 gadu pētījumiem, bērnu koliku iemesls nav noskaidrots arī šodien. Skaidrs ir viens: koliku rašanos veicina vairāki faktori.

 

Bieži zīdaiņi pirmajos 6 dzīves mēnešos cieš arī no citiem kuņģa-zarnu trakta traucējumiem, piemēram, atvemšana, meteorisms, caureja vai aizcietējumi.

 

Iespējamie iemesli: nenobriedusi gremošanas un nervu sistēma, zīdaiņa pārbarošana, disbioze, laktāzes fermenta trūkums, emocionālie faktori (paaugstināta jutība un mazuļa un viņa mammas temperaments), aerofāgija, govs piena olbaltums, pārtikas alerģija.

 

Pirms bērna piedzimšanas viņa zarnu trakts ir sterils. Baktērijas parādās pirmajās 5-6 dzīves dienās, to sastāvs ir atkarīgs no dzemdību veida, dzemdētājas maksts baktērijām, uztura, dzemdību nodaļas baktēriju piesārņojuma, antibiotiku terapijas u.c. Pilnībā zarnu trakta ekosistēma veidojas vairākus gadus. Agrīna barošana ar krūti pozitīvi iedarbojas uz „labo” baktēriju vairošanos zīdaiņa zarnu traktā, tajā pašā laikā mākslīgi barotā mazuļa zarnu traktā bieži samazinās „labo” baktēriju (laktobaktēriju un bifidobaktēriju) skaits, bet palielinās nosacīti patogēno baktēriju skaits. Jaundzimušajiem, kuri piedzimuši ar ķeizargriezienu, nepieciešamais bifidobaktēriju daudzums parādās vēlāk.

 

Sakarā ar to, ka koliku iemesli ir vairāki un ļoti bieži tie paliek neskaidri un tikai nojaušami – vislabākās zāles būtu tādas, kas iedarbotos uz visiem iemesliem, pat nezinot tos.

 

 

 

 

 

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Bezrecepšu zāles.

Visai šajā vietnē esošai informācijai ir tikai informatīvs raksturs. Saslimšanas gadījumā griezieties pie ārsta vai farmaceita. Attēlotajām personām ir tikai ilustratīva nozīme.

 

©2016 UAB „MITELA“ . Reklāmas devējs – SIA „Mitela”.